O blogu

O blogu i o autorze

po prostu łukasz

O czym jest Po Prostu Łukasz?

Blog powstał pod koniec 2016 roku, ale poruszał się dosyć niemrawo. Wydawało mi się, że można zamieszczać 2 wpisy w miesiącu i mieć czytelników od tak sobie. Grubo się pomyliłem dlatego też regularne prowadzenie i zaangażowanie rozpoczęło się w marcu 2017 roku. Teraz to jest tak „na serio”.

Na blogu dzielę sie wskazówkami związanymi z praktycznymi aspektami pracy – zmianą, awansem i budowaniem marki osobistej. Łączy się z tym, zarządzanie sobą w czasie i efektywność, które przekładają się również na życie prywatne. Moim celem jest dojść jak najwyżej, zarabiać jak najwięcej, a przy tym dobrze się bawić. Wierzę w to, że praca może sprawiać przyjemność i nie jest to wcale takie trudne. Wybór tego jak na nią reagujemy zależy od nas samych, czyż nie? 🙂

Po kilku latach pracy w Polsce przeprowadziłem się do Londynu, więc znajdziesz tutaj masę wzmianek o życiu w stolicy UK i różnic między tymi dwoma krajami.

Dlaczego Po Prostu Łukasz?

Tę super nazwę wymyśliła moja narzeczona, Sara. To właśnie ona jest akceleratorem pozytywnych zmian w moim życiu, to dla niej i z nią tutaj wyjechałem. Obecnie mieszkamy razem w niedużej, ale bardzo przytulnej kawalerce.

Po Prostu jest również pewnego rodzaju filozofią życiową. Jeśli chcesz coś zrobić to Po Prostu to zrób. Nie narzekaj, nie używaj wymówek tylko Po Prostu to zrób. Wiesz jakie informacje znajdziesz robiąc badania dotyczące tego czy warto założyć bloga? Że nie warto, nie opłaca się, facebook obcina zasięgi i wybić się będzie bardzo ciężko. My jednak chcieliśmy to zrobić, więc Po Prostu to zrobiliśmy i walczymy o swoje miejsce w sieci.

Podobnie jest z innymi rzeczami w życiu. Jeśli naprawdę chcesz coś osiągnąć to Po Prostu zacznij to robić. Może zajmie to dłuższą chwilę, ale czas i tak przeminie. 🙂

Kim jest Po Prostu Łukasz?

Po Prostu Łukasz

Nazywam się Łukasz Ferenc.

Za 3 lata stuknie mi magiczne 30 lat, a czuję jakbym dopiero rozpoczynał życie w takiej formie jakiej chcę. Przeczytaliście wyżej kilka słów o filozofii „Po Prostu”. Do mnie dotarło to niedawno dlatego teraz jeśli coś chcę to Po Prostu to robię.

Jestem absolwentem finansów i rachunkowości i blogerem. Pierwsze 4 lata mojej kariery zawodowej spędziłem pracując właśnie w tym obszarze. Obecnie jestem analitykiem biznesowym, który zastanawia się nad zredefiniowaniem swojej kariery.

To co lubię najbardziej w życiu to uczyć się, dlatego Po Prostu Łukasz jest miejscem gdzie będę umieszczał wnioski z tej nauki. Mam nadzieję, że ci się przydadzą. 🙂